fbpx

Mstów

Wspólnie zagrali w ZONAR. Co to takiego?

fot. Pixabay

23 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie odbył się wyjątkowy turniej gry, będący podsumowaniem projektu Zasoby Obszaru Naszym Atrybutem Rozwoju – wspólnej inicjatywy Lokalnych Grup Działania. Chodzi o trzy LGD – Razem na Wyżyny, Bractwa Kuźnic i Partnerstwa Północnej Jury.

ZONAR to unikatowe kompendium wiedzy o dwudziestu gminach regionu – Boronowa, Kamienicy Polskiej, Konopisk, Poczesnej, Starczy, Janowa, Koziegłów, Lelowa, Mstowa, Niegowy, Olsztyna, Poraja, Przyrowa, Żarek, Mykanowa, Miedźna, Kłomnic, Kruszyny, Dąbrowy Zielonej i Rędzin.

Realizacja projektu zakończyła się sukcesem dzięki wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców tych miejscowości. Sama gra planszowa skatalogowana została w postaci sześciuset pytań tematycznych z takich obszarów jak wiedza obywatelska, turystyka i sport, przyroda, historia, ludzie, kultura i sztuka.

Do rywalizacji stanęło siedemdziesięciu uczestników. Jedną z osób, które aktywnie brało udział w zabawie był Tomasz Gęsiarz, wójt gminy. Wszyscy otrzymali po egzemplarzu autorskiej gry, natomiast najlepszą dziesiątkę nagrodzono dodatkowo upominkowymi bonami.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter