fbpx

Kamienica Polska

Wszystkie place zabaw w gminie z powrotem czynne

fot. Pixabay

Miejscowy urząd wydał zgodę na ponowne uruchomienie placów zabaw znajdujących się na terenie gminy. Wszystkie urządzenia zostały uprzednio gruntownie sprawdzone, a także poddane dezynfekcji.

Mimo, iż nic nie stoi na przeszkodzie, by swobodnie korzystać z tych obiektów, to, ze względu na trwającą epidemię, urzędnicy proszą o zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego.

– W trosce o naszych najmłodszych mieszkańców przypominamy o obowiązku zasłaniania twarzy w sytuacji, kiedy nie ma możliwości zachowania zaleconego dystansu pomiędzy użytkownikami. Oczywiście nie dotyczy to dzieci poniżej czwartego roku życia – informuje Żaneta Matusiak z urzędu gminy.

Z aktywności na placach mogą korzystać wyłącznie zdrowe dzieci, które nie mają objawów sugerujących jakąkolwiek chorobę zakaźną. To samo dotyczy ich opiekunów.

– Zalecamy, aby dorośli wyposażeni byli w środki pozwalające na utrzymanie higieny dziecka, jak na przykład chusteczki do umycia rąk oraz czuwali nad przestrzeganiem podstawowych zasad higieny. Mam tu na myśli choćby unikanie bliskiego kontaktu twarzą w twarz z innymi uczestnikami podczas zabawy czy kichanie w chusteczkę lub zgięcie łokciowe. Absolutnie nie w kierunku innych – dodaje Żaneta Matusiak.

Urzędnicy apelują, by bezwzględnie pamiętać o higienie rąk, każdorazowo po zakończonej zabawie. Proszą także, by w miarę możliwości powstrzymać się też od spożywania posiłków oraz napoi, a po wizycie umyć z użyciem detergentu zabawki, które używał maluch.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter