fbpx

Mstów

Wybitny tenor zawita do gminy z koncertem

fot. materiały prasowe artysty

W drugą niedzielę października do Mstowa przyjedzie Bogusław Morka. Wraz z orkiestrą kameralną wystąpi w miejscowej hali sportowej.

Artysta obdarzony jest niezwykłym głosem o wyjątkowo ciepłej barwie. Przez znawców nurtu, w którym się porusza, uważany jest za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta. Do spopularyzowania jego kunsztu przyczyniły się liczne nagrania. Zarówno te radiowe jak i telewizyjne. Bogusław Morka jest absolwentem stołecznej Akademii Muzycznej. Będąc jeszcze na trzecim roku studiów podjął współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie.

Przed mstowską publicznością tenor wystąpi w towarzystwie orkiestry kameralnej Bogna Band. Początek koncertu zaplanowano na godz. 17, a odbędzie się on w hali sportowej zlokalizowanej przy szkole podstawowej przy ulicy Partyzantów. Dzięki pozyskanemu przez gminę dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Niepodległa”, wstęp na to wydarzenie jest wolny.

– To będzie ciekawa impreza. Miałem okazję być na koncercie Bogusława Morki w Filharmonii Częstochowskiej i słysząc skalę oraz barwę głosu tego artysty gwarantuję, że będzie to coś niesamowitego – zachęca wójt Tomasz Gęsiarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter