fbpx

Konopiska

Wydarzenia i życie gminy w mobilnej aplikacji

fot. Pixabay

Mieszkańcy gminy Konopiska mogą od niedawna korzystać z mobilnej platformy „Moja Okolica”. To bezpłatne narzędzie mobilne ma wspierać informacyjnie mieszkańców o wydarzeniach na terenie samorządu i usprawniać komunikację w najbliższym sąsiedztwie. Dostępna jest na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

W myśl założeń twórców aplikacja została zbudowana z myślą o pogłębianiu relacji pomiędzy samorządem terytorialnym i społecznością lokalną, a także w celu wparcia lokalnych działań biznesowych oraz komunikacyjnych.

– Dysponując nią, mieszkańcy będą na bieżąco z najważniejszymi informacjami z jednostek gminnych, jak szkoły, przedszkola, ośrodek pomocy społecznej, biblioteki czy urzędu gminy itp. – podkreśla Olga Muc, główny specjalista ds. informacji i promocji gminy.

Nie tylko te informacje użytkownicy będą mogli w niej odnaleźć. Znajdzie się tam również harmonogram wywozu odpadów komunalnych, informacje o placówkach zdrowia czy też najbliższych dostępnych aptekach. Natomiast prowadzący działalność gospodarczą będą mogli zamieścić informacje o szczegółach swej biznesowej aktywności i oferowanych produktach na lokalnym rynku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter