fbpx

Koniecpol

Wykonawca dróg w Koniecpolu już wyłoniony. Rozstrzyga się też przetarg na wodociągi

fot. Fotolia

Wkrótce na terenie samorządu wystartują dwie ważne inwestycje. Przebudowany będzie układ drogowy, w skład którego wchodzi pięć ulic w pobliżu miejscowego liceum. Wykonawca tego zadania jest już znany. Na rozstrzygnięcie czeka jeszcze ostatni etap budowy wodociągów. 

Drogi zmodernizuje firma Rafalin z Blachowni. To ten podmiot złożył najkorzystniejszą ofertę. Budowa niemal 1,7 kilometra jezdni ulic: Fredry, Boya-Żeleńskiego, Gruszeckich, Krasińskiego i Norwida, ich odwodnienie, obustronne przy nich chodniki i zjazdy na posesje, a także ponad 320 metrów ścieżek rowerowych oraz uporządkowanie terenów zielonych po zakończonych robotach wycenione zostały na prawie 2,5 mln zł. 

To niemal 400 tys. zł mniej niż pula zarezerwowana na ten cel w lokalnym budżecie. Inwestycja ponadto otrzymała dofinansowanie w wysokości 2,3 mln zł z trzeciej rundy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, także finalnie wprost z kieszeni mieszkańców dołożona zostanie symboliczna kwota.

Dwumilionowe wsparcie z tegoż samego rządowego programu przyznano także na dokończenie procesu budowy wodociągów. Realizacja około osiemnastu kilometrów sieci rozwiąże na dobre ciągnący się od kilku lat problem dostępu do bieżącej wody dla blisko pół tysiąca mieszkańców samego Koniecpola i okolicznych sołectw. 

Trzeci etap budowy infrastruktury obejmie Wąsosz, Kuźnicę Wąsowską, Łysaków i ulicę Zieloną w Łysinach. W Koniecpolu z kolei wodociągu brakuje jeszcze w ciągu ulic Przedmieście Przysieka, Przedmieście Podstocze, Przedmieście Koniawy, Mickiewicza oraz Kościuszki.

Przetarg trwa. Na jego wynik, rozpoczęcie prac i w końcu sfinalizowanie projektu czeka około dwustu gospodarstw domowych. 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter