fbpx

Konopiska

Wykonawcy intensyfikują prace przy kolejnych inwestycjach

fot. Urząd Gminy Konopiska

Jak informują pracownicy miejscowego urzędu, zgodnie z przyjętym harmonogramem realizowane są prace budowlane na dwóch najświeższych gminnych inwestycjach. Chodzi zarówno o powstający w Konopiskach Domu Seniora, jak i modernizację siedziby lokalnej administracji.

– Dom Seniora przy ulicy Częstochowskiej w Konopiskach ma już widoczne ściany i szyb windy. Strop nad parterem został wydeskowany i uzbrojony. Wykonano instalację kanalizacyjną podposadzkową oraz posadzki z chudego betonu – mówi Ewa Stefanowska-Lasoń z urzędu gminy.

W przypadku drugiego zadania, jakim jest termomodernizacja urzędu gminy, postępujące prace widoczne są nie tylko z zewnątrz. Z relacji urzędników wynika, że trwają także intensywne prace wewnątrz budynku.

– Wykonano już docieplenie stropodachu, ścian zewnętrznych wraz z siatką z klejem oraz gruntowanie ścian. Ocieplono kominy wraz z wykonaniem czapek kominowych. Obecnie trwa nakładanie tynku na kominach – dodaje Stefanowska-Lasoń.

Co istotne, wymieniono już prawie wszystkie okna i zewnętrzne parapety. Z kolei w środku zainstalowano nowe oprawy oświetleniowe oraz grzejniki. Pomieszczenie kotłowni ma już nową instalację elektryczną, zamontowano również piece gazowe. Obecnie ekipa remontowa finalizuje prace przy instalacji sanitarnej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter