fbpx

Powiat kłobucki

Wyłoniono wykonawców dróg w powiecie. Prace pochłoną ponad 10 milionów

fot. Urząd Marszałkowski w Katowicach

Już wkrótce rozpoczną się prace modernizacyjne na powiatowych drogach. Z początkiem czerwca starostwo rozstrzygnęło przetargi na dwa zadania. Będą one kosztować łącznie prawie 10,5 mln zł.

Jednym ze szlaków będzie droga w relacji Grodzisko-Pierzchno-Libidza. Umowa z firmą Remost Sp. z o.o. z Olesna, która zaoferowała najkorzystniejsze warunki realizacji została podpisana już pod koniec maja. Wartość kontraktu opiewa na 3,6 mln zł.

Na pokrycie tych kosztów posłużą nie tylko pieniądze pochodzące z budżetu powiatu. Pomoc zaoferowały również gminy Kłobuck i Wręczyca Wielka. Ale największy wkład, bo nieco ponad 2 mln zł, będą stanowić te z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 28 maja starosta Henryk Kiepura podpisał z urzędem marszałkowskim stosowne dokumenty w tej sprawie.

Sporo droższa będzie przebudowa dwóch szlaków 2008S oraz 2066S biegnących przez miejscowości Popów, Zbory i Florianów. Zadanie pochłonie 6,8 mln zł, a najlepszą ofertę przedstawiła firma Hucz z Boronowa. W pierwszym przypadku zmodernizowany ma być odcinek na długości 2,9 km, a w drugim – 1,6 km. Zakres prac jest niezwykle szeroki, gdyż oprócz poprawy samych nawierzchni jezdni przebudowane zostaną ponadto chodniki, zjazdy na posesje, pobocza czy też istniejąca infrastruktura podziemna czy odprowadzająca wody opadowe.

Również i na ten projekt powiat otrzymał dofinansowanie. Tym razem nie unijne, ale z programu rządowego. Już pod koniec listopada ubiegłego roku wojewoda śląski zatwierdził ostateczną listę rankingową zadań zakwalifikowanych do wsparcia w ramach rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Na konto instytucji trafi 3 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter