fbpx

Wręczyca Wielka

Wypili, pobili i prawie zabili. Wpadli po tym, jak spowodowali wypadek

fot. Pixabay

Dwóch agresorów wtargnęło do mieszkania 33-latka z Wręczycy Wielkiej. Zadali mu szereg ciosów nożem i rozbitą butelką. Ofiara ataku trafiła do szpitala w ciężkim stanie, a mężczyznom postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zadecydował o ich aresztowaniu na trzy miesiące.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, zastali na miejscu leżącego na podłodze, zakrwawionego mężczyznę. Jak się okazało najpierw został pobity, a następnie ugodzony nożem i tzw. „tulipanem” przez dwóch osobników w wieku 35 i 40 lat. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że obaj odjechali w nieznanym kierunku. Poszkodowany natomiast w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

W międzyczasie oficer dyżurny kłobuckiej komendy odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej. Opis samochodu uczestniczącego w wypadku był zgodny z opisem pojazdu, którym mieli uciec sprawcy napaści. Na tej podstawie policjanci szybko ustalili tożsamość agresorów, a następnie dokonali ich zatrzymania. Jak się okazało, obaj są mieszkańcami gminy Wręczyca Wielka. W momencie aresztowania byli pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Nazajutrz prokurator przedstawił im zarzut usiłowania zabójstwa. W przypadku młodszego z podejrzanych dodatkowo dochodzi fakt popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy. 35-latek usłyszał również zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości, przy jednoczesnym posiadaniu dożywotniego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet dożywotniego więzienia – informują policjanci z Kłobucka.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter