fbpx

Mstów

Wystartowała budowa wewnętrznej pętli autobusowej w Srocku

fot. Urząd Gminy Mstów

Miejscowe władze postanowiły zagospodarować jedną z gminnych działek w miejscowości Srocko i wybudować na niej wewnętrzny system komunikacyjny. Tym samym jeszcze niedawno nierówna i porośnięta trawą powierzchnia zmieni się wkrótce w użyteczną pętlę dla autobusów.

Miejsce inwestycji zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dróg powiatowych biegnących wzdłuż ulic Mstowskiej i Częstochowskiej w Srocku, tuż za tamtejszym sklepem spożywczym. Realizowana modernizacja dała jednocześnie asumpt do starań o przedłużenie linii realizowanej przez częstochowskie MPK do Srocka. Jak przekonuje włodarz Mstowa, trwają rozmowy w tym zakresie.

– Obecnie przystanek końcowy znajduje się w Siedlcu. Przedłużenie linii byłoby ciekawą propozycją dla mieszkańców tej części naszej gminy, między innymi z Brzyszowa, Małus Małych, Małus Wielkich, którzy dojeżdżają do pracy lub szkoły w Częstochowie komunikacją powiatową – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

Jak wymienia, w ramach projektowanego zagospodarowania zaplanowano między innymi wykonanie jednokierunkowej drogi wewnętrznej o nawierzchni bitumicznej, chodnik z kostki brukowej połączony już z tym istniejącym przy drodze powiatowej, wiatę przystankową, miejsca parkingowe oraz rozbudowę o osiem lamp oświetlenia ulicznego.

Zakres przedmiotu zamówienia objął zrealizowaną już niwelację istniejącego terenu i robót ziemnych oraz ustabilizowanie podłoża gruntowego. W dalszym etapie prace obejmą wykonanie warstw podbudowy, a także obrzeży oraz krawężników betonowych i granitowych, położenie warstw bitumicznych, nawierzchni miejsc parkingowych oraz chodników. Dodatkowo planowana jest budowa zasilania z linii napowietrznej nN oraz wykonanie elementów małej architektury.

Na wspomnianą modernizację administracja kierowana przez wójta Gęsiarza pozyskała z finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu” 665 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter