W POWIATACH

Wystartowała szósta edycja konkursów na Zieloną Pracownię

fot. Urząd Miejski w Blachowni

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zainicjował 6. edycję konkursów „Zielona Pracownia_Projekt’2020” oraz „Zielona Pracownia’2020”.

Pierwszy skierowany jest do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Jego celem jest utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Ocenie podlegać będzie pomysł na zagospodarowanie pracowni – jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań czy różnorodność pomocy dydaktycznych. Maksymalna wysokość nagrody nie może przekroczyć 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu i stanowić kwoty wyższej niż 7,5 tys. zł.

Konkurs „Zielona Pracownia’2020” adresowany jest natomiast do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa. Dofinansowane zostaną najlepsze wnioski dotyczące utworzenia zielonej pracowni. Dotacja będzie udzielana z uwzględnieniem efektów zadania i możliwości finansowych Funduszu do wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Maksymalna jej kwota nie może przekroczyć jednak 30 tys. zł.

Zgłoszenia w „Zielona pracownia_projekt’2020” potrwają do 14 lutego, natomiast nabór aplikacji w konkursie „Zielona pracownia’2020” odbędzie się w terminie od 1 do 17 kwietnia.

Newsletter

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Newsletter