fbpx

Poczesna

Wystartowały zapisy na kolejną edycję zawodów biegowych

fot. Stowarzyszenie w Gminie Poczesna

11 maja w Poczesnej będzie miała miejsce czwarta odsłona Biegu o Puchar św. Floriana. Rok temu w wydarzeniu udział wzięło prawie trzystu biegaczy. Organizatorzy liczą na powtórzenie tej frekwencji.

Zawody rozegrane zostaną w biegu na sześć oraz dwanaście kilometrów, a także w formule nordic walking na dystansie sześciu. Uczestnicy wystartują i zakończą zawody w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła w Poczesnej. Dodatkowo przewidziano też bieg dla najmłodszych uczestników. Wzorem ubiegłego roku, dzieci będą miały okazję wziąć udział w zmaganiach na dwustumetrowym odcinku.

– Kiedy zaczynaliśmy, za pierwszym razem pobiegło nas trzydziestu, rok później biegaczy było już pięć razy więcej. W kwietniu ubiegłego roku zakładaliśmy, że na starcie pojawi się dwieście osób, a zgłosiło się aż trzysta. To doskonała motywacja do organizowania kolejnych edycji – mówi Robert Chądzyński, prezes Stowarzyszenia w Gminie Poczesna i organizator imprezy.

Z czego wynika rosnącą popularność tego biegu?

– Systematycznie rośnie zainteresowanie tą formą rekreacji, gdyż po prostu dla wielu ludzi bieganie stało się dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu z pożytkiem dla zdrowia. Poprzez działalność naszego stowarzyszenia staramy się promować bieganie. Na co dzień organizujemy treningi czy wyjazdy na maratony – tłumaczy Chądzyński, który w okresie jesiennym organizuje jeszcze Bieg Papieski.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w tych najbliższych, majowych zawodach zapisywać się mogą za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie biurozawodow.pl lub w dniu imprezy.

– Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8.30. Bieg zacznie się o godz. 11. Chwilę później wystartują zawodnicy, którzy zdecydują się na formułę nordic walking. Drogi, po których będzie wiodła trasa biegu zostaną wyłączone z ruchu kołowego pomiędzy godz. 10.40, a 12.30. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie około czterdziestu strażaków, dwudziestu wolontariuszy oraz funkcjonariusze policji – informuje Robert Chądzyński.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter