fbpx

Poczesna

Wytańczyli sobie zwycięstwo pokonując blisko trzydzieści par

fot. Pixabay

Adrian Droś z Poczesnej wraz ze swoją partnerką Marceliną Nicpoń z Krzepic, zajęli drugie miejsce w konkursie, który odbył się kilka tygodni temu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tancerze pokonali dwadzieścia osiem par i zdobyli najwyższą w klasyfikacji międzynarodowej kategorię taneczną. Otrzymali także tytuł wicemistrzów Polski. Ich sukces jest o tyle istotny, że coś co normalnie w tej profesji osiąga się poprzez kilkuletnią pracę, oni zrealizowali w niecałe dziewięć miesięcy. Tak wysoką pozycję wywalczyli jako pierwsi w historii swojej szkoły.

Para swoje umiejętności szlifuje na co dzień w Szkole Tańca Towarzyskiego Sukces w Częstochowie. Ich trenerem jest Jacek Fidurski. Dodatkowo szkolą się też u innych zarówno polskich jak i zagranicznych mistrzów. Na swoim koncie mają wiele osiągnięć. Wspólnie zdobywali kolejne klasy taneczne na prestiżowych turniejach ogólnopolskich, zajmując czołowe miejsca na podium.

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęli dość wcześnie. Adrian jako dziewięciolatek. Z Marceliną trenuje od dwóch lat. Specjalizuje się w walcu angielskim i wiedeńskim, tangu, fokstrocie i quickstepie. Oboje większość swojego wolnego czasu poświęcają na realizację wspólnej pasji. O ich sukcesie zadecydowała głównie ciężka praca, niezliczone szkolenia, warsztaty i obozy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter