fbpx

W POWIATACH

Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem. Pozytywne testy już w dziewięciu gminach z regionu

fot. Pixabay

Częstochowski oraz kłobucki sanepid opublikowały nowe statystyki związane z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Nie są one optymistyczne. Liczba osób zakażonych wzrasta.

Na dzień 3 kwietnia, na godz. 14, zarażenie drobnoustrojem potwierdzono u dwudziestu dwóch mieszkańców Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Jedna osoba, z Częstochowy, niestety zmarła. W powiecie kłobuckim natomiast, testy dały pozytywny wynik u trzech mieszkańców.

W powiecie częstochowskim nosicielami wirusa jest osiem osób. Po dwie z gmin Mykanów oraz Mstów. Jednostkowe zachorowania potwierdzono z kolei w takich gminach jak Blachownia, Kłomnice, Kruszyna oraz Rędziny.

Z powodu podejrzenia zakażenia hospitalizowanych jest czterech pacjentów, wywodzących się z terenu samorządu Starczy, Blachowni, Kłomnic oraz Kamienicy Polskiej. Z samego miasta w szpitalach przebywa ich siedmiu.

W Częstochowie i powiecie częstochowskim decyzją administracyjną nałożono kwarantannę na 162 osoby. Następne 222 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

W powiecie kłobuckim zachorowali mieszkańcy z gmin Wręczyca Wielka, Kłobuck i Opatów. Dwie osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia, 45 przebywa w kwarantannie, a pod nadzorem epidemiologicznym sanepidu – 223.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter