fbpx

Wręczyca Wielka

Z ponad setką na liczniku gnał przez gminę

fot. Fotolia

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna stracił na kwartał prawo jazdy, dostał mandat i punkty karne. Grozi mu pięć lat więzienia.

Spokojne popołudnie policjantów z kłobuckiej drogówki, którym dzień w pracy radośnie upływał na kontroli prędkości w okolicy ulicy Reymonta w Kamyku, zakłócił 23-letni kierowca audi. Swój pojazd, w terenie zabudowanym, młodzieniec prowadził z prędkością sięgającą 116 km/h.

Policjanci podjęli próbę zatrzymania drogowego pirata. Kierowca najpierw zwolnił, a następnie mijając patrol gwałtownie przyspieszył i odjechał w kierunku Kłobucka. Funkcjonariusze ruszyli w pościg w międzyczasie przekazując oficerowi dyżurnemu szczegóły zajścia.

Finalnie 23-latek został zatrzymany w Wręczycy Wielkiej przez policjantów z tamtejszego komisariatu. Ułańska fantazja zaskutkowała utratą prawa jazdy na trzy miesiące, uszczupleniem portfela na kwotę 500 zł i dziesięcioma puntami karnymi. Kierowca stanie także przed sądem. Za zlekceważenie polecenia zatrzymania się do kontroli drogowej grozi pięć lat więzienia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter