fbpx

Miedźno

Za grożenie bronią szwagrowi może trafić za kraty

fot. Fotolia

Zarzut gróźb karalnych usłyszał 47-letni mieszkaniec gminy Miedźno, który groził śmiercią swojemu szwagrowi. Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policyjny. Mężczyzna ma także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Oficera dyżurnego kłobuckiej komendy policji o całym zdarzeniu poinformował telefonicznie sam poszkodowany. Z relacji mężczyzny wynikało, iż będący pod wpływem alkoholu członek rodziny mierzy do niego z przedmiotu przypominającego broń palną.

Na miejsce skierowano policyjny patrol, do którego po chwili dołączyli kryminalni z Kłobucka. W trakcie rozmowy z potencjalną ofiarą funkcjonariusze ustalili, że agresywny 47-latek ukrył sporny przedmiot, którym chwilę wcześniej kierował w stronę swojego szwagra.

W trakcie wykonywanych czynności na miejscu mundurowi znaleźli cztery przedmioty przypominające broń, opakowania śrutu i metalowych kulek oraz amunicji. Z kolei w organizmie agresora, jak wykazało badanie trzeźwości, znajdowały się dwa promile alkoholu.

Zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną. Prokurator, na wniosek śledczych, zastosował policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Zabezpieczone rzeczy poddane zostaną specjalistycznym badaniom, a o dalszym losie podejrzanego zadecyduje sąd.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter