Przyrów

Za kilka dni będą świętować stulecie swojego istnienia

fot. Pixabay

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarębicach przygotowują się do ważnego jubileuszu. W najbliższą sobotę wraz z mieszkańcami uczczą sto lat funkcjonowania lokalnej jednostki.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 15 od zbiórki pododdziałów. Dwa kwadranse później zebrani wezmą udział polowej mszy świętej. Po nabożeństwie zaplanowano przegląd pododdziałów, któremu towarzyszyć będzie powitanie zaproszonych gości oraz prezentacja historii tej OSP.

– Następnie wręczone zostaną odznaczenia, będzie też kilka okolicznościowych wystąpień. Po wpisach do pamiątkowej księgi strażacy zasiądą do wspólnego posiłku, który mam nadzieję stanie się dobrą okazją do podsumowania osiągnięć – mówi Robert Nowak, wójt Przyrowa.

To jednak nie koniec świętowania. Na godz. 19 zaplanowano bowiem część piknikową jubileuszu. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w loterii fantowej i różnych konkursach. Późniejszym wieczorem na scenie wystąpi zespół Model MT, a po koncercie organizatorzy planują jeszcze zabawę taneczną.

Newsletter

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Firefighters Run Poland 2019. Ekstremalne wyzwanie dla strażaków odbędzie się w Częstochowie

Powiat częstochowski

Przez dwa pierwsze dni czerwca gmina zamierza hucznie świętować

Konopiska

Newsletter