fbpx

Mstów

Za kilkadziesiąt tysięcy złotych wyposażą szkoły w sprzęt multimedialny

fot. Shutterstock

Sześć szkół z terenu gminy zostało zakwalifikowanych do projektu „Aktywna Tablica”. Każda z placówek ma szansę otrzymać po kilkanaście tysięcy złotych.

„Aktywna Tablica” to rządowy program, który ma na celu rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji zarówno uczniów, jak i pedagogów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wnioski, jakie gminni urzędnicy złożyli w Katowicach, zyskały przychylność władz wojewódzkich i finalnie wśród szkół, które otrzymają dofinansowanie, znalazło się sześć z terenu gminy.

– Podstawówki w Brzyszowie, Jaskrowie, Kucharach, Mokrzeszy, Małusach Wielkich i Zawadzie zostaną wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe – cieszy się wójt Tomasz Gęsiarz.

Program w 80 proc. finansowany jest ze środków budżetu państwa. Pozostałe 20 proc. musi zapewnić lokalny samorząd. Każda z placówek będzie mogła otrzymać 14 tys. zł. To maksymalna kwota jaką na zakup pomocy dydaktycznych w tym programie przewidzieli jego pomysłodawcy. W przypadku maksymalnego wsparcia finansowego, urząd gminy będzie miał obowiązek wnieść wkład własny w kwocie sięgającej 3,5 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter