fbpx

Koniecpol

Za pozyskane pieniądze przebudują duży układ drogowy. Inwestycja właśnie startuje

fot. Google Maps

Pod koniec marca ogłoszone zostały wyniki trzeciej rundy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którym Koniecpolowi przyznano pieniądze na realizację dwóch zadań. Chodzi o 2,3 mln zł na przebudowę układu drogowego w mieście i kolejne 2 mln zł na dokończeniu budowy wodociągów na terenie samorządu. Urząd właśnie ogłosił przetarg na pierwsze z nich.

Inwestycja będzie spora. Jej pierwotną wartość kosztorysową oszacowano na prawie 3,7 mln zł. Dokładną cenę pokaże oczywiście wynik przetargu, na który zainteresowane firmy mogą składać oferty do 4 maja.

Łącznie przebudowanych zostanie niemal 1,7 kilometra jezdni, które składają się na układ pięciu dróg w Koniecpolu. Chodzi o ulice: Fredry, Boya-Żeleńskiego, Gruszeckich, Krasińskiego i Norwida. Przy tym zmodernizowanych zostanie dziewięć skrzyżowań, powstaną obustronne chodniki, a mieszkańcy zyskają także zjazdy na posesje.

Wszystkie szlaki zostaną ponadto odwodnione i powstanie przy nich ponad 320 metrów ścieżek rowerowych. Wykonawca zadba także o uporządkowanie terenów zielonych po zakończonych robotach budowlanych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter