fbpx

Poczesna

Za unijne pieniądze przeszkolono blisko sto osób

fot. Pixabay

Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej zrealizowało projekt, który miał za zadanie podnieść kwalifikacje mieszkańców w zakresie technologii teleinformatycznych oraz znajomości języków obcych.

– Projekt zakończył się formalną oceną i certyfikacją kompetencji. W przypadku szkoleń cyfrowych były to egzaminy i certyfikaty, natomiast w przypadku języków obcych, międzynarodowe certyfikaty kompetencji językowych – informuje Iwona Skorupa, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej.

Zajęcia odbywały się w Poczesnej, Nowej Wsi, Bargłach, Hucie Starej A oraz we Wrzosowej. Wzięła w nich udział blisko setka mieszkańców. Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, wielu z nich od dawna chciało się uczyć lub doskonalić wybrany język, jednak w nawale codziennych obowiązków brakowało im czasu lub systematyczności czy też wytrwałości.

– Dzięki kursom niektórzy przekonali się, że ich znajomość języka obcego jest wystarczająca, aby komunikować się w podstawowych sytuacjach z życia codziennego bez większego wysiłku, co było dla nich zaskoczeniem. Natomiast pozostali, oprócz tego, że kontynuują doskonalenie swoich umiejętności posługiwania się językiem, nabrali odwagi i pewności siebie – dodaje Iwona Skorupa.

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter