fbpx

Mstów

Zaangażowanie docenione także poza gminą. Wójt nominowany do powiatowej nagrody

fot. Urząd Gminy Mstów

Tomasz Gęsiarz ma szansę zdobyć nagrodę „Za zasługi dla powiatu” w organizowanym przez częstochowskie starostwo wydarzeniu. Wójt, obok czterech innych samorządowców z regionu, został nominowany w kategorii samorządność i polityka społeczna.

We wspomnianej kategorii Gęsiarz konkuruje z włodarzami Janowa, Rędzin i Olsztyna oraz z jednym z kłomnickich radnych. O tym kto zdobędzie nagrodę zadecyduje kapituła ze Starostwa Powiatowego w Częstochowie, a wynik zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali. Organizatorzy wydarzenia nie podali jeszcze kiedy się ona odbędzie. Ograniczyli się póki co do prezentacji nominowanych osób.

– Od 2014 roku pełniąc funkcję wójta przyczynia się do zrównoważonego rozwoju gminy, przeznaczając 25 proc. budżetu na inwestycje. Tomasz Gęsiarz wspiera rozwój turystyki, a przykładami zrealizowanych projektów są między innymi kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny przy „Skale Miłości” w Mstowie – zachwalają powiatowi urzędnicy.

Pracownicy starostwa podkreślają, że dzięki zaangażowaniu wójta rozwija się również miejscowa baza sportowa czego dowodem mają być wielofunkcyjne obiekty w Brzyszowie, nowe boisko piłkarskie w Krasicach czy kompleks sportowy „Warty” Mstów. Z uznaniem oceniają też jego umiejętności współpracy na szczeblu regionalnym, dzięki której przebudowano między innymi drogę powiatową Siedlec-Gąszczyk-Srocko i Wancerzów-Rudniki.

– Z kolei dzięki ścisłej współpracy z częstochowskim samorządem, po trzydziestu latach do Mstowa powróciły autobusy miejskie MPK, które w znaczący sposób poprawiły dostęp mieszkańców gminy do transportu publicznego. Tomasz Gęsiarz dba o interesy naszego regionu i powiatu na poziomie wojewódzkim, jako członek zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz członek prezydium Konwentu Burmistrzów i Wójtów Województwa Śląskiego – wymieniają podwładni starosty.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter