fbpx

Lelów

Zagospodarują centrum Nakła. Odebrali środki na ten cel

fot. Fotolia

Po podpisaniu umowy na dofinansowanie działalności Klubu Senior+ w Drochlinie, wójt Lelowa Krzysztof Molenda kontrasygnował kolejne dokumenty przyznające gminie środki zewnętrzne.

Pieniądze, które wspomogą samorząd, pochodzą tym razem z budżetu urzędu marszałkowskiego. To właśnie ta instytucja pozytywnie zaopiniowała projekt zagospodarowania centrum wsi Nakło i przyznała dotację na ten cel sięgającą 29,5 tys. zł. Środki pochodzą z działania „Inicjatywa Sołecka”.

– Kwota całkowita zadania realizowanego przez sołectwo wynosi 36.820,38 zł, wkład własny gminy to 7.364,08 zł. W ramach zadania powstanie altana z wyposażeniem oraz siłownia zewnętrzna. Cel inicjatywy to stworzenie warunków do rozwoju turystyki, krajoznawstwa i sportu dla dobra wspólnego mieszkańców – podkreśla Joanna Sokolińska z referatu inwestycji i promocji miejscowego urzędu gminy.

Podpisanie stosownej umowy z przedstawicielami samorządu wojewódzkiego odbyło się 22 lipca w Centrum Usług Społecznościowych w Janowie. Oprócz włodarza w wydarzeniu uczestniczyła także skarbnik Wiesława Lipowicz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter