fbpx

Mstów

Zajęcia w plenerze i pracowni. Lokalni animatorzy kultury podsumowali wakacje

fot. Urząd Gminy Mstów

W okresie letniej przerwy od nauki Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie zorganizował dla najmłodszych mieszkańców szereg zajęć zarówno tych plenerowych, jak i typowo stacjonarnych – w pracowni plastycznej.

– Wspaniała aura sprzyjała szalonym i twórczym zabawom na rynku mstowskim – cieszy się Krzysztof Drynda, dyrektor miejscowego GOK-u.

To między innymi zajęcia z balonami dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń. Te wypełnione sprężonym powietrzem można było choćby dekorować, a te wypełnione wodą posłużyły do rozegrania prawdziwej balonowej bitwy.

– Niewątpliwie była ona hitem tych wakacji. Dzieci mokre i szczęśliwe odkrywały tajniki fizyki oraz zjawisko przyciągania ziemskiego – dodaje Drynda.

Pracownicy GOK-u zrealizowani również kilka spotkań poświęconych pracom typowo plastycznym. Dzieci malowały graffiti na folkowej ścianie, a na arkuszach papieru obrazy. Oprócz farb do malowania służyły kreda i mazaki.

– Powstało wiele ciekawych prac – komentuje dyrektor i jak podkreśla część zajęć będzie kontynuowana i realizowana już w stacjonarnej formule.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter