fbpx

Mstów

Zaktualizowali przewodnik po gminie. Ma służyć w jej skutecznej promocji

fot. Urząd Gminy Mstów

„Przewodnik Turystyczny po Gminie Mstów” właśnie doczekał się drugiej edycji. Wydawnictwo, które po raz pierwszy ukazało się dwa lata temu, w nowej odsłonie jeszcze obszerniej prezentuje tutejsze jurajskie walory.

Zanim przewodnik przyjął formę zaprezentowaną w 2018 roku, lokalni urzędnicy wydali trzy dwudziestostronicowe foldery. Obowiązująca wersja liczy tych stron już dwukrotnie więcej. Zwiększenie objętości pozwoliło lepiej zobrazować bogatą paletę miejscowych atrakcji i stworzyć kompleksowy przewodnik dla szerokiego odbiorcy.

– Tych atrakcji nasza gmina oferuje przecież bardzo wiele. I to zarówno dla miłośników turystyki pieszej, rowerowej, nordic walkingu, kajakarzy, wędkarzy czy wspinaczy skałkowych – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

Reklama

W wydawnictwie znalazło się miejsce dla wielu przyrodniczych perełek. To między innymi Przełom Warty koło Mstowa, ciepłolubne łąki na Górze Wał i Góra Trzech Jaskiń koło Srocka. Pojawia się w nim także wątek sadów owocowych, jako strategicznie istotny z punktu widzenia gospodarczych interesów gminy, ale i ważny dla jej promocji na zewnątrz. Przewodnik obfituje również w ciekawe opisy zabytków sakralnych, z Klasztorem Kanoników Laterańskich w Mstowie na czele.

– Postawiliśmy na ciekawą szatę graficzną i dużo zdjęć. Wierzymy, że wspomniane wydawnictwo będzie dobrze popularyzować nasza gminę i zachęcać do jej odwiedzenia – przekonuje wójt Gęsiarz.

Jak informuje włodarz Mstowa, przewodnik kolportowany będzie głównie na targach turystycznych, jak i podczas różnego typu wydarzeń. W wersji PDF można go sobie ściągnąć tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter