fbpx

Blachownia

Zamykają pediatrię na trzy miesiące. Konieczny jest remont oddziału

fot. Pixabay

15 października przestanie funkcjonować oddział pediatrii w blachowniańskim szpitalu. Jak tłumaczy rzecznik placówki, przerwa potrwa do połowy stycznia przyszłego roku i podyktowana jest koniecznością przeprowadzenia prac remontowych.

Pediatria w Szpitalu im. Weigla w Blachowni to jeden z najmniejszych oddziałów. W porównaniu do innych liczba przyjmowanych pacjentów nie jest wielka. Niemniej jednaj, jak deklaruje rzecznik prasowy tej instytucji, na chwilę obecną jej właściciel nie podjął decyzji o likwidacji wspomnianego oddziału.

– Pomimo trudnej sytuacji związanej z trwającą pandemią podejmowane są wysiłki w celu pełnego wdrożenia ustalonego programu dostosowawczego. Podkreślamy, że decyzje o rozwijaniu lub ewentualnym zamykaniu oddziałów zależą nie tylko od świadczeniodawcy, ale stanowią pochodną wielu czynników – wyjaśnia Bartosz Rajski.

Jak dodaje, w ostatnich latach Grupa Scanmed, do której należy szpital, przeprowadziła szereg inwestycji związanych z modernizacją i jego rozwojem.

– Stale przykładamy dużą wagę do tego, aby szpital funkcjonował na najwyższym poziomie i spełniał wszystkie wymogi prawne oraz standardy medyczne i organizacyjne. Między innymi poprzez zabezpieczenie wyspecjalizowanej kadry oraz nowoczesnej infrastruktury, sprzętu i wyposażenia – nadmienia Rajski.

Jednocześnie rzecznik nie ukrywa, iż tendencja do konsolidacji oddziałów i budowania specjalizacji może wpłynąć na skorygowanie obszarów działania szpitala.

– W szpitalu w Blachowni skupiamy się między innymi na rozwoju oddziałów zabiegowych, w tym na położnictwie, ortopedii i chirurgii ogólnej. Remontujemy nasze oddziały pod kątem dynamicznego rozwoju tych specjalizacji. Stajemy się rozpoznawalnym ośrodkiem położniczym i chcemy się dalej w tym kierunku rozwijać. Mamy również świadomość konieczności zabezpieczenia świadczeń pediatrycznych dla społeczności lokalnej – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter