fbpx

Mstów

Zaskoczenia nie było. Radni jednomyślni w kwestii wotum zaufania i absolutorium dla wójta

fot. Urząd Gminy Mstów

Najpierw mstowscy samorządowcy debatowali nad raportem o stanie gminy, a następnie podjęli uchwałę w sprawie wotum zaufania dla Tomasza Gęsiarza oraz udzielili mu absolutorium.

W myśl znowelizowanej ustawy o samorządzie lokalnym, każdy włodarz do końca maja musi przedstawić radnym raport o stanie zarządzanej przez niego gminy. Dokument ten obejmuje podsumowanie działalności włodarza w roku poprzednim, w szczególności realizację programów, strategii i uchwał.

– 2021 rok był dla samorządów trudny, szczególnie ze względu na pandemię – mówił w swoim wystąpieniu przed debatą wójt Gęsiarz. – Było to kolejne dwanaście miesięcy ograniczeń, zakazów, lockdown’ów. Sami na początku roku zastanawialiśmy się, czy uda się zrealizować wszystkie cele, które założyliśmy sobie w budżecie gminy na 2021. Dominowała niepewność, ale dziś śmiało można stwierdzić, że się udało, że rozsądnie wszystko zaplanowaliśmy. Warto było przeznaczyć pieniądze na dużą ilość inwestycji. Zarówno tych większych i mniejszych, bo 2021 rok był naprawdę dobrym czasem do inwestowania. Duża konkurencja i liczba firm startujących w przetargach spowodowały, że można było uzyskiwać lepsze ceny, czyli po prostu zrobić więcej i taniej – dodawał.

Zanim zebrani przystąpili do głosowania nad absolutorium, odczytano i przedstawiono pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej i komisji rewizyjnej rady gminy. Finalnie Tomasz Gęsiarz jednogłośnie uzyskał absolutorium za ubiegły rok. Wójt podziękował radnym, sołtysom, pracownikom urzędu gminy i jednostek pomocniczych za zaufanie i pozytywną ocenę jego pracy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter