fbpx

Mstów

Zasłużeni dla gminy, zasłużeni dla województwa

fot. Urząd Gminy Mstów

Doroczne Święto Jabłka, połączone z gminnymi dożynkami, stało się okazją do podziękowania nie tylko za urodzaj zbiorów, ale również za wieloletnią pracę dla sołtysów, którzy lokalnej społeczności poświęcili ponad dwadzieścia lat służby.

Z inicjatywy wójta Tomasza Gęsiarza, siedmiu przedstawicieli jednostek pomocniczych gminy zostało wyróżnionych Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Złote trafiły do trzech sołtysów pełniących funkcję już od 1994. Są nimi Marian Jaksender z Brzyszowa, Zbigniew Bigosiński z Mstowa oraz Jerzy Siwek z Zawady. Kolejnym nagrodzonym został Tadeusz Rubik, który pracował na rzecz miejscowości Krasice do 2015 roku.

Z kolei srebrne przypadły Jerzemu Szymczykowi z Srocka, Stanisławowi Sewerynowi – byłemu sołtysowi miejscowości Wancerzów i Rajsko, oraz Bogusławowi Knysakowi z Małus Wielkich.
 
– Urząd sołtysa jest bardzo mocno zakorzeniony w świadomości mieszkańców. Odznaki te to wyraz podziękowania tym, którzy poświęcili się dla społeczności lokalnych, nie tylko poprzez wykonywanie zadań administracyjnych – mówi wójt Tomasz Gęsiarz. – Ponad dwudziestoletnia praca, piastując funkcję, która pochodzi przecież z wyboru, najdobitniej świadczy o wielkim uznaniu i zaufaniu mieszkańców dla tych osób. Dobry sołtys to również znakomity organizator, który potrafi angażować, motywować i przekonywać do modernizacji miejscowości. To od nich zaczyna się rozwój naszej gminy – dodaje z uznaniem włodarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter