fbpx

Wręczyca Wielka

Zatrzymali go za przekroczenie prędkości. Okazało się, że miał ponad dwa promile

fot. Pixabay

55-letni kierowca, jadąc przez Wręczycę Małą, przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli drogowej wyszło na jaw, że prowadził pod znacznym wpływem alkoholu.

11 maja, krótko po godz. 15, przy ulicy Zamkowej we Wręczycy Małej policyjny patrol zatrzymał do kontroli siedzącego za kierownicą renault mężczyznę. Powodem podjętej interwencji było przekroczenie przez kierowcę prędkości w obszarze zabudowanym.

– Od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że miał on w organizmie ponad dwa promile. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu – relacjonują funkcjonariusze biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Sprawą nietrzeźwego kierującego zajmą się kryminalni z komisariatu we Wręczycy Wielkiej.
55-latek musi się liczyć teraz z poważnymi konsekwencjami. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a nawet dwa lata kary pozbawienia wolności.

– Pijani za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie lekceważmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i reagujmy – apelują kłobuccy mundurowi.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter