fbpx

Janów

Zawodnicy z Janowa na podium pierwszego etapu imprezy nordic walking

fot. Patryk Kołek/Urząd Gminy Janów

W Pabianicach wystartowała kolejna, trzynasta już edycja Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. W zmaganiach wzięło udział blisko stu uczestników, którzy musieli zmierzyć się z trasą liczącą pięć kilometrów.

Tegoroczny XIII Jurajski Puchar Nordic Walking organizowany jest na terenie czterech gmin. Chodzi o Janów, Opatów, Poczesną i Przyrów. Pierwszy etap zmagań rozegrany został w Pabianicach, natomiast kolejne spotkanie miłośników marszu z kijami przewidziano na 27 maja w Przyrowie. Trzecia runda zgromadzi 3 czerwca uczestników w Iwanowicach Dużych w gminie Opatów, by ponownie 16 września zawitali oni do gminy Janów, a dokładnie do Złotego Potoku. Finalna, piąta odsłona zawodów w tym sezonie zrealizowana zostanie w Zawodziu, miejscowości położonej w gminie Poczesna.

Podczas zmagań, które miały miejsce 7 maja, w gronie licznie przybyłych zawodników znalazła się spora grupa mieszkańców tutejszego samorządu. Przełożyło się to również na wyniki w poszczególnych kategoriach. Zwycięzcami zawodów w klasyfikacji open zostali Agnieszka Sosnowska ze Staropola (wieś w gminie Przyrów – przyp. red.) i Grzegorz Sztanderski z Janowa. Na drugim miejscu uplasowali się Natalia Kołek z Janowa oraz Karol Stiller z Częstochowy. Trzecia lokata należała natomiast do częstochowianki Anny Lisek i mieszkańca Katowic Jakuba Derusa.

– Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom ukończenia rywalizacji – podkreślał wójt Edward Moskalik.

Organizatorem wydarzenia jest Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Kabex Podkowa Janów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter