fbpx

Miedźno

Zbierają dary dla ofiar tragicznego trzęsienia ziemi

fot. flickr.com/EU Civil Protection and Humanitarian Aid

6 lutego na pograniczu turecko-syryjskim doszło do niszczycielskiego trzęsienia ziemi. Magnituda wstrząsów wyniosła 7,8 w skali Richtera. Według ostatnich danych, w obu państwach pod gruzami zawalonych budynków zginęło ponad czterdzieści siedem tysięcy osób, a rannych zostało sto dwadzieścia dwa tysiące.

W tej humanitarnej katastrofie z pomocą ruszyły tysiące organizacji pozarządowych z całego świata. Również społeczność gminy Miedźno nie pozostała obojętna na tak tragiczne w skutkach wydarzenia. Z inicjatywy Dariusza Bednarskiego, dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowach nad Okszą, ruszyła zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy.

Na terenie samorządu utworzono trzy punkty. Oprócz tego, mieszczącego się w placówce szkolnej w Ostrowach nad Okszą, w działanie włączyły się ponadto straże pożarne z Miedźna i Mokrej.

Z uwagi na trudne, zimowe warunki, jakie panują w miejscu katastrofy, najbardziej pożądana jest ciepła odzież i obuwie dla dzieci i dorosłych, jak choćby kurtki, płaszcze przeciwdeszczowe, swetry, spodnie, rękawiczki, szaliki, czapki, skarpetki czy bielizna. Niezbędne są także koce, śpiwory, materace oraz karimaty.

Organizatorzy apelują też, by w miarę możliwości podzielić się z poszkodowanymi namiotami, łóżkami, gazowymi ogrzewaczami katalitycznymi lub grzejnikami. Przydadzą się również termosy, latarki, power banki czy agregaty.

Do punktów można dostarczać żywność, szczególnie tę z długą datą przydatności do spożycia oraz środki i materiały higieniczne, w tym pieluchy dla dzieci czy artykuły higieniczne dla kobiet.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter