fbpx

Mstów

Zbierają pieniądze na auto dla psich ratowników

fot. OSP Mstów

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mstowie uruchomili zbiórkę na zakup lub dostosowanie posiadanych pojazdów, by móc bezpiecznie transportować psich ratowników. Potrzeba 10 tys. zł.

Szeregi lokalnej straży zasiliły przed niemal rokiem trzy sympatyczne psiaki. To Kora, Zoe i Axe, czyli dwa owczarki niemieckie i cone corso. Zwierzaki przechodzą obecnie intensywne szkolenie pod kątem działań poszukiwawczo-ratowniczych.

– Nasze psy są szkolone przez znakomitych instruktorów z Polskiego Związku Miłośników Psa Użytkowego oraz przez trenerkę Karinę Wilk. Psy po odbytym szkoleniu, zakończonym egzaminem, będą mogły brać udział w akcjach ratujących ludzkie życie. OSP Mstów nie posiada samochodu, w którym bezpiecznie możemy przewozić je na szkolenia, a w późniejszym czasie na akcje ratownicze. Organizujemy więc zbiórkę na zakup samochodu lub dostosowanie obecnie posiadanego na potrzeby psich ratowników – podkreśla Marcin Czapski z mstowskiej straży.

Jak dodaje, obecnie jednostka niestety nie dysponuje wystarczającymi zasobami finansowymi, by móc własnymi siłami sfinalizować inwestycję. Pieniądze zostały bowiem rozdysponowane na prowadzoną właśnie przy wsparciu samorządu budowę nowej remizy.

– Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie naszej akcji przez wpłatę na konto OSP Mstów lub poprzez portal zrzutka.pl – dodaje.

Aby wspomóc psich ratowników, należy przelać środki na konto jednostki prowadzone w Banku Spółdzielczym w Mstowie o numerze 88 8256 0007 2001 0000 0013 0001 z dopiskiem „Auto dla Psiego Ratownika”. Internetowa zrzutka dostępna jest pod tym linkiem.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter