fbpx

Kłobuck

Zdobyli grant, zbudują plac zabaw

fot. Pixabay

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłobucku pozyskała grant na wybudowanie nowego placu zabaw, który będzie służył dzieciom uczęszczającym do placówki. Pieniądze pochodzą z programu firmowanego przez Polskie Sieci Energetyczne S.A.

To właśnie ta państwowa spółka zainicjowała działanie „WzMOCnij swoje otoczenie”, w którym jednostki samorządowe, podległe im instytucje, jak również organizacje pozarządowe mogą starać się o granty dochodzące do 20 tys. zł na poprawę jakości lokalnej infrastruktury czy wydarzenia kulturalne i sportowe.

– Poprzez program „WzMOCnij swoje otoczenie” firma wyposaża lokalne samorządy i organizacje pozarządowe w narzędzia, które pomagają im wypełniać ważną misję publiczną i działać na rzecz mieszkańców – podkreśla spółka.

Wiosną tego roku ma ruszyć czwarta odsłona programu. W zakończonej niedawno – trzeciej edycji – na oddolne inicjatywy udzielono rekordowego jak do tej pory wsparcia. W 2021 roku stu siedemdziesięciu sześciu beneficjentów z około stu trzydziestu gmin i powiatów otrzymało granty na realizację ponad stu osiemdziesięciu projektów. Na działania społeczne, poprawiające jakość życia społeczności, przeznaczono łącznie prawie 3,7 mln zł.

– Z dofinansowania skorzystały samorządy na poziomie gminnym i powiatowym, lokalne instytucje, w tym ośrodki kultury, biblioteki, przedszkola, oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz mieszkańców miast i wsi. Wybrane inicjatywy przyniosły korzystne zmiany w obszarze aktywności fizycznej, bezpieczeństwa, edukacji, rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej, ochrony środowiska czy zdrowia – podkreśla firma w komunikacie.

Jedną z nich jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłobucku. To tam wkrótce powstanie nowy plac zabaw – „jedynkowa fantazja”.

– Bardzo cieszy nas fakt pozyskanych środków finansowych na stworzenie miejsca do integracji dzieci i rozwijania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu – podkreśla dyrekcja szkoły.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter