fbpx

Przyrów

Zdobywca dwóch biegunów zawita do Przyrowa

fot. Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty

Już w tę sobotę mieszkańcy będą mogli spotkać się i porozmawiać z Jankiem Melą, najmłodszym zdobywcą dwóch biegunów. Do gminy przyjedzie w ramach organizowanej imprezy charytatywnej.

Tak niezwykłego wyczynu dokonał mając zaledwie piętnaście lat. I to w ciągu jednego roku, wraz z polarnikiem Markiem Kamińskim. Dwa lata wcześniej uległ tragicznemu wypadkowi, w skutek czego amputowano mu rękę i nogę. Od tego czasu porusza się o protezie podudzia. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro, Kaukazu – Elbrus, a także wspinał się na górę El Capitan i przebiegł maraton nowojorski. Obecnie, ten dojrzały już trzydziestoletni mężczyzna, kieruje założoną przez siebie fundacją Poza Horyzonty. Jest także coachem – prowadzi szkolenia i wykłady motywacyjne.

Do Przyrowa przyjedzie na zaproszenie organizatorów festynu charytatywnego, z którego dochód przeznaczony zostanie na organizację wakacyjnych wyjazdów dla dzieci z ubogich rodzin. Początek spotkania z nim przewidziano na godz. 15.

Ponadto na wszystkich uczestników pikniku czeka wiele dodatkowych atrakcji. Miejscowi strażacy przeprowadzą pokaz ratownictwa technicznego, a przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Częstochowy z zasad udzielania pierwszej pomocy. Pojawią się także policyjni jeźdźcy konni. Dla wielbicieli historii przewidziano natomiast warsztaty z dawnych zawodów słowiańskich.

Organizatorzy nie zapomnieli, by zadbać o małą gastronomię i rozrywkę dla najmłodszych. W zakresie cateringu królować mają lokalne specjały i tradycyjne potrawy z grilla. Dzieci z kolei będą mogły sobie pstryknąć pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, poskakać na dmuchańcach czy trampolinach bungee, a przede wszystkim potaplać się w pianie. Artystycznie wydarzenie uświetnią koncerty Dawida Furcha i grupy Helou.

Impreza rozpocznie się o godz. 14, na placu przy strażnicy przyrowskiej ochotniczej straży pożarnej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter