fbpx

Poczesna

Ze względu na koronawirusa w tym roku obchody w skromniejszej formule

fot. Urząd Gminy Poczesna

Nie zabrakło życzeń, podziękowań za całokształt pracy oraz nagród finansowych. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej władze gminy podsumowały osiągnięcia grona pedagogicznego w pracy dydaktyczno-wychowawczej w bieżącym roku.

Jak przekonuje Aneta Nawrot z urzędu gminy, co roku Dzień Edukacji Narodowej w Poczesnej był nie tylko najlepszą okazją do wyrażenia podziękowań dla nauczycieli za ich pracę oraz zaangażowanie w rozwój i wychowanie młodego pokolenia, ale i sporym wydarzeniem. Tym razem, ze względu na trwające obostrzenia sanitarne, ograniczono się do krótkiego spotkania, podczas którego wyróżniono jedenastkę pedagogów.

Nagrody otrzymały Hanna Rybak, dyrektor przedszkola w Hucie Starej B oraz Iwona Skęda, szefowa szkoły w Słowiku oraz nauczycielki z placówek z terenu całej gminy. Gratyfikacje finansowe powędrowały do rąk Doroty Wiśniewskiej, Urszuli Muszalskiej, Anny Wiśniewskiej-Włoch, Agnieszki Bożek, Ewy Siwek, Agnieszki Chomiaczewskiej, Grażyny Woś, Małgorzaty Polaczkiewicz oraz Anny Golanowskiej.

– Nagrody te przyznawane są każdego roku. W ten sposób wójt pragnie podziękować tym osobom, które oprócz wzorowo wykonywanych zajęć nie szczędzą także swojego wolnego czasu i działają z zaangażowaniem przyczyniając się tym samym do sukcesów swoich podopiecznych oraz do jeszcze większego rozwoju oświaty – informuje Aneta Nawrot.

Zarówno przewodnicząca rady gminy Iwona Choła, jak i wójt Krzysztof Ujma składając życzenia nauczycielkom zgodnie podkreślali, iż wykonywany przez nie zawód jest jednym z tych najważniejszych i najbardziej odpowiedzialnych.

– Bez nauczycieli nie byłoby lekarzy, inżynierów, prawników, naukowców, polityków. To nauczyciel uczy podstaw, to nauczyciel niejednokrotnie pokazuje jakimi wartościami w życiu należy się kierować – podkreślał włodarz Poczesnej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter