fbpx

Kamienica Polska

Zebrali prawie 77 tysięcy złotych. W tym roku kwestowało ponad setka osób

fot. Urząd Gminy Kamienica Polska

Po raz osiemnasty miejscowi wolontariusze wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W trakcie tegorocznej akcji pieniądze zbierane były na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W zbiórkę, oprócz samej młodzieży ze szkoły w Kamienicy Polskiej, tradycyjnie już zaangażowali się nauczyciele, pracownicy placówki, a także rodzice i mieszkańcy z terenu gminy. Sztab wsparli też lokalni przedsiębiorcy i sponsorzy.

– Nowością w tym roku były tzw. e-skarbonki oraz puszki stacjonarne. Kwota, którą udało się uzbierać to 76,6 tys. zł – informuje Mariola Żurakowska z lokalnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak co roku imprezie towarzyszył program artystyczny. Wystąpiła Orkiestra Dęta z Kamienicy Polskiej pod batutą Henryka Nowaka, grupa baletowa z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji prowadzona przez Zofię Czechlewską oraz Zespół Folklorystyczny „Kamienica” pod kierunkiem Jana Czechlewskiego. Zaprezentowały się też dzieci z Przedszkola w Kamienicy Polskiej oraz oddziału zamiejscowego w Zawisnej.

– Wśród zaproszonych młodych wykonawców nie zabrakło także zespołów „Błysk” i „Takt” z Gminnego Centrum Kultury w Poczesnej oraz tancerzy z częstochowskiej szkoły tańca Snake Dance. Na zakończenie wystąpił zespół nauczycieli szkoły podstawowej pod nazwą „Babki Ali+2”, zespół wokalno-instrumentalny „Feniks” oraz szkolny chór pod kierunkiem Adama Blachnickiego – dodaje Żaneta Matusiak z urzędu gminy.

Występom artystycznym towarzyszyły licytacje. W trakcie imprezy można było również skorzystać z orkiestrowej kawiarenki czy kiermaszu, z którego cały dochód zasilił zbiórkę.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter