fbpx

Blachownia

W ramach budżetu obywatelskiego zgłosili projekty za 760 tysięcy złotych

fot. Pixabay

Dwadzieścia dziewięć projektów do realizacji w przyszłym roku zgłosili mieszkańcy gminy w ramach czwartej edycji budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość to niemal 760 tys. zł.

Jakie zadania znalazły się wśród priorytetowych? Przede wszystkim infrastrukturalne. Wnioskujący chcą by powstały parkingi, wyremontowano osiedlowe drogi dojazdowe, doposażono place zabaw i centra rekreacyjno-sportowe czy wybudowano ogrodzenia miejskich terenów. Nie brakuje także tych mających integrować społeczność lokalną poprzez wsparcie organizacji sołeckich festynów, jak również cyklów spotkań dla seniorów.

W budżecie gminy na obywatelskie inicjatywy przeznaczono 350 tys. zł , a więc siłą rzeczy zakres propozycji zostanie okrojony o ponad połowę. O tym, które ze zgłoszonych zadań znajdą szansę na realizację zadecydują mieszkańcy. W ostatecznym rozrachunku będą się liczyły bowiem te, które uzyskają najwięcej wskazań w głosowaniu.

Przez najbliższe cztery tygodnie wszystkie wnioski mają być szczegółowo omawiane i prezentowane na spotkaniach. Sam plebiscyt będzie trwał od 12 do 19 września. Wyniki zostaną ogłoszone z kolei pod koniec miesiąca. Z pełną listą listę zgłoszonych projektów można znaleźć tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter