fbpx

Miedźno

Złączeni w cennej inicjatywie. Pojadą, by pomóc bliźniemu

fot. Pixabay

Stowarzyszenie Kreatywnych Kobiet w Ostrowach nad Okszą już od pięciu lat organizuje charytatywne rajdy rowerowe, których celem jest niesienie bezinteresownej pomocy osobom będącym w potrzebie. Wydarzenie obok swojego filantropijnego wymiaru przyjmuje jednocześnie formę sportowo-rekreacyjnego pikniku dla całych rodzin.

Celem stowarzyszenia jest działalność kulturalna, artystyczna, społeczna, dobroczynna, informacyjna, wspierająca i edukacyjna na rzecz rozwoju, promocji i aktywizacji społeczności lokalnej. Panie dały się poznać jako inicjatorki wszelkiego rodzaju wydarzeń. Z młodzieżą wystawiały bajki, organizowały kino letnie pod gwiazdami, akcje krwiodawstwa czy też pikniki z okazji Dnia Dziecka. W ten sposób integrują mieszkańców swojej miejscowości wokół szczytnych idei.

Coroczny Charytatywny Rajd Rowerowy „Nasza Nadzieja” jest jednym z przejawów takiej działalności. Promocja i oddźwięk tego szlachetnego przedsięwzięcia wychodzi sporo dalej poza teren Ostrów nad Okszą czy nawet samej gminy Miedźno. Kobiety wokół haseł pomocniczości i solidarności skupiły również szereg wolontariuszy, darczyńców i organizacji społecznych z regionu. Jedną z nich jest Klub Motocyklowy „Dragon” z Kłobucka, który zawsze ochoczo wspiera taką aktywność.

W tym roku, 29 sierpnia, odbędzie się piąta edycja wydarzenia. Tym razem uwagę skupiono na losie Grzegorza Sakowskiego, któremu w 2019 roku przydarzył się tragiczny w skutkach wypadek w pracy i od tego czasu wymaga ciągłej rehabilitacji. Pan Grzegorz jest bratem księdza Łukasza Sakowskiego, pierwszego wikariusza w parafii Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Ostrowach nad Okszą. Rodzina kapłana walczy od kilkunastu miesięcy, by przywrócić mu sprawność po wspomnianym wypadku. Jego konsekwencją jest niestety niedowład wszystkich kończyn. Mężczyzna wymaga ciągłej i kosztownej rehabilitacji. Pieniądze, które uda się zebrać w czasie akcji, mają pomóc rodzinie sfinansować wyjazd do specjalistycznego ośrodka.

Jak podkreślają organizatorki, liczy się sam udział. Zapraszają nie tylko rowerzystów, ale również tych, którzy jeżdżą na hulajnogach, rolkach czy deskorolce. Specjalną trasę przygotowano także dla miłośników pieszych wędrówek. Szczytnej rekreacji mają sprzyjać piękne otoczenie miejscowości i malownicze trasy. Wiele dodatkowych atrakcji przygotowano dla całych rodzin, a więc również najmłodsi nie będą mieli powodów do nudy. Impreza rozpocznie się o godz. 15. 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter