fbpx

Janów

Złota seria lokalnych biegaczy

fot. Pixabay

Od Częstochowy po Krzepice, Konopiska, Herby i Kłomnice. Zabiegana młodzież z terenu gminy to idealna promocja nie tylko aktywności sportowej, ale i samego samorządu.

Pasmo sukcesów miejscowych biegaczy w ostatnich tygodniach rozpoczęło podwójne zwycięstwo Nadii Mizgały podczas XXXII Częstochowskiej Złotej Mili, która odbyła się 16 września. Reprezentująca częstochowski klub mieszkanka gminy Janów zdobyła puchar za drugie miejsce na dystansie pół mili. Po kilkudziesięciu minutach przerwy wystartowała w kolejnym biegu, tym razem na dystansie trzech kilometrów, gdzie z kolei uplasowała się na trzeciej lokacie, ponownie w kategorii open.

Jak informuje urząd gminy, to nie jedyny w ostatnim czasie sukces tej młodej zawodniczki. Podczas „Licealiady 2022”, jaka niedawno odbyła się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie, na dystansie tysiąca pięciuset metrów zdobyła trzecie miejsce i w znacznym stopniu przyczyniła się do zajęcia przez jej szkołę średnią miejsca na podium.

Równie udany występ 24 września zanotowali młodzi biegacze klubu Kabex LKS Podkowa Janów podczas XXVIII Ogólnopolskiego Biegu Krzepkich w Krzepicach. Drugie miejsce wywalczyła Laura Białas w biegu na czterysta metrów i również drugie Wiktor Walczyk na dwukrotnie dłuższym odcinku. Trzecie miejsca zdobyli Jan Antoński, który zmagał się ponadto z rywalami na dystansie ośmiuset metrów i Anna Dróżdż, która miejsce na podium wygrała na dystansie dwustu metrów.

Z kolei 27 września w Konopiskach, na terenie tamtejszego kompleksu sportowego, kolejny rok z rzędu sztafeta chłopców ze szkoły w Piasku zdobyła pierwsze miejsce. Jan Antoński, Szymon Gągała, Wojciech Grabny, Jakub Miedziński, Dawid Mizgała, Wiktor Walczyk i Wiktor Zaskórski nie mieli sobie równych podczas rozegranych tam zawodów powiatowych.

– Sztafeta miała do pokonania dystans sześć razy osiemset metrów. Chłopcy wygrali, pokonując kolejny zespół z przewagą ponad trzystu metrów – relacjonują organizatorzy turnieju.

Kolejny sukces gminni biegacze odnotowali 1 października w Chwostku. Podczas zawodów w tej leżącej w gminie Herby miejscowości, tym razem znakomitą formę zademonstrowali Laura Białas i Wojciech Grabny. Oboje zajęli drugie miejsca w biegu na dystansie czterystu metrów.

W tym samym czasie w Garnku, w gminie Kłomnice, na dystansie sześciuset metrów pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Smoleń, a jej koleżanka Nadia Janiszewska była druga. W biegu chłopców na dystansie tysiąca metrów bezkonkurencyjny okazał się Wiktor Walczyk, natomiast na drugim miejscu finiszował Jan Antoński.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter