fbpx

Mstów

Katowice zapłacą za modernizację niebezpiecznego odcinka

fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

Wszystko wskazuje na to, że w połowie przyszłego roku korekcie poddane zostanie skrzyżowanie drogi 786 z ulicą Starowiejską w Jaskrowie. Modernizacja ma znacząco poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Obecnie skrzyżowanie nie pozwala na prawidłowy wyjazd samochodu osobowego, a większe pojazdy przy skręcie w prawo, w kierunku Mstowa, zmuszone są do wjazdu na przeciwny pas. Rodzi to szereg problematycznych sytuacji. Temat wracał jak bumerang w rozmowach pomiędzy władzami gminy, a dyrekcją Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

– W 2017 roku powstała koncepcja opracowana przez tę instytucję. Teraz, na bazie tego dokumentu, przyszedł czas na projekt i wykonanie. Wybrane rozwiązanie znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszego oraz pojazdów zmechanizowanych na tym obszarze – przekonuje wójt Tomasz Gęsiarz.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach rozstrzygnął właśnie przetarg w systemie zaprojektuj i wybuduj. Najpóźniej do 3 września przygotowana zostanie dokumentacja projektowa. Zakończenie całego zadania ma nastapić do końca czerwca przyszłego roku.

Co między innymi przewiduje projekt? Budowę zatoki o szerokości trzech metrów z kostki kamiennej. O pięć metrów odsunięte zostanie przejście dla pieszych przez ulicę Starowiejską w rejonie skrzyżowania. Ponadto przebudowany zostanie przepust pod zatoką, a także jego wlot i wylot.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter