fbpx

Kłobuck

Znaleźli bezwstydnika, który zrobił sobie śmietnik z Libidzy i Gruszewni. To 28-letni Ukrainiec

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Śledczy z Kłobucka ustalili sprawcę, który w styczniu nielegalnie porzucił śmieci w dwóch miejscowościach położonych na terenie gminy. W toku dochodzenia okazało się, że za dzikie wysypiska odpowiada obywatel Ukrainy. Sprawca posprzątał śmieci, a za swoją bezmyślność zapłacił wysoki mandat.

W połowie stycznia funkcjonariusze otrzymali informację dotyczącą nielegalnego wywozu śmieci na terenie Gruszewni i Libidzy. Policjanci ustalili wstępnie, że dzikie wysypiska powstały najprawdopodobniej kilkanaście dni wcześniej.

– Sprawa trafiła do śledczych zajmujących się zwalczeniem przestępczości gospodarczej, którzy wraz z technikiem kryminalistyki wykonali czynności mające na celu ustalenie sprawców nielegalnego wywozu śmieci lub osób, do których wcześniej należały – informuje biuro prasowe Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Śledczy między innymi sprawdzili zabezpieczone ślady oraz porzucone na miejscu dowody w postaci paragonów fiskalnych. Zweryfikowali także szereg pochodzących od świadków informacji. Całość pozwoliła ustalić sprawcę, którym okazał się zamieszkujący na terenie gminy 28-letni Ukrainiec.

W konsekwencji sprawca posprzątał śmieci, zawiózł je na legalne działające wysypisko, a za swój wybryk zapłacił wysoki mandat.

– Dziękujemy przedstawicielom mediów za przekazywanie informacji na temat nielegalnych wysypisk, świadkom oraz mieszkańcom, którzy nie pozostali bierni i poinformowali nas o porzuconych śmieciach. Dzięki temu policjanci szybko ustalili sprawcę – komentują policjanci.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter