fbpx

Konopiska

Zrobili zrzutkę i zebrali pieniądze na walkę z koronawirusem

fot. Fotolia

Miejscowi radni postanowili wesprzeć Dom Pomocy Społecznej w Blachowni, natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Konopiskach częstochowski szpital na Parkitce. W sumie udało się zgromadzić 4,7 tys. zł.

4,2 tys. zł to kwota jaką zebrano w gronie czternastu lokalnych samorządowców. Za te pieniądze zakupione zostaną niezbędne środki ochrony osobistej. Zarówno dla podopiecznych, jak i personelu blachowniańskiego DPS-u.

– Wspólne i solidarne działanie pozwoli na ochronę zdrowia i życia osób najbardziej narażonych na działanie wirusa – informuje odpowiedzialna w gminie za komunikację i promocję Olga Muc.

Słowa wdzięczności za okazane wsparcie na ręce Edwarda Bałdygi, przewodniczącego rady gminy, przekazał Marcin Huras, dyrektor placówki.

– W imieniu naszych podopiecznych i pracowników składam gorące podziękowania za okazanie serca i pochylenie się nad tymi, którzy najbardziej tego potrzebują. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za życzliwość i poszanowanie drugiego człowieka. Za otrzymaną pomoc szczególnie dziękujemy – napisał w odpowiedzi na gest samorządowców.

Obojętne na trudną sytuację nie pozostało też Koła Gospodyń Wiejskich w Konopiskach. Panie z kolei przekazały pięćset złotych na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter