fbpx

Janów

Żurawska w remoncie. Na inwestycję pozyskano ponad 3,3 miliona złotych

fot. Urząd Gminy Janów

Z początkiem kwietnia wójt Edward Moskalik, przy kontrasygnacie gminnej skarbnik, podpisał kolejną umowę na modernizację ważnego szlaku komunikacyjnego. Chodzi o przebudowę ulicy Żurawskiej wraz łącznikiem i budowę ścieżki rowerowej w Janowie. Inwestycję za ponad 3,7 mln zł wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych sp. z o.o.

Zakres prac, które będą wykonane, jest spory. Na samej ulicy Żurawskiej, na odcinku od rynku do skrzyżowania z ulicą Cmentarną zostanie położona nowa nakładka asfaltowa. Kolejno od skrzyżowania na ulicy Żurawskiej do ostatniej zabudowanej posesji zostanie wybudowany nowy wodociąg wraz z przyłączami do posesji, wykonane zostanie odwodnienie ulicy, dobudowany zostanie brakujący odcinek kanalizacji sanitarnej, przełożony kolidujący z inwestycją kabel średniego napięcia sieci elektrycznej, wykonana będzie nowa nakładka asfaltowa, ścieżka rowerowa, a po przeciwnej stronie ulicy powstanie chodnik.

– Ponadto w ramach tego zadania zostanie przebudowana ulica Kwiatowa i łącznik do bloku SKR, które zyskają nową nakładkę asfaltową. Dodatkowo zostaną naprawione wszystkie ubytki w jezdni na ulicy Cmentarnej, a także położona nowa nakładka asfaltowa na drodze na całej długości frontowej części muru cmentarnego. Nową nakładkę asfaltową zyska także niewielka część ulic Szkolnej i Kościuszki, przylegających do ulicy Żurawskiej – informuje wójt Edward Moskalik.

Zgodnie z zawartym kontraktem prace mają się zamknąć w kwocie 3,72 mln zł. Znakomitą większość udało się pozyskać w ubiegłym roku z Programu Inwestycji Strategicznych. Na konto gminy wpłynie z tego tytułu ponad 3,32 mln zł. Z lokalnego budżetu dołożona zostanie więc niewielka kwota, a i sami mieszkańcy Janowa dołożyli się do inwestycji. Przekazali na nią przysługujące sołectwu środki z funduszu sołeckiego.

– Dziękuję mieszkańcom Janowa za rozsądne rozdysponowanie funduszu sołeckiego – podkreśla włodarz. – Przygotowując się do przebudowy, w ubiegłym roku, dzięki bardzo dobrej współpracy gminy z firmą Tauron na ulicy Żurawskiej i Cmentarnej zostały wymienione stare słupy sieci niskiego napięcia. Za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia dziękuję mieszkańcowi naszego samorządu panu Jakubowi Wnękowi z firmy Tauron – podkreśla wójt Moskalik.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter