fbpx

Ekologia w powiecie

Fundusz zaprasza na dziesiątą edycję konkursów związanych z zielonymi pracowniami

fot. Urząd Gminy Mstów

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił dziesiątą edycję konkursów „Zielona Pracownia_Projekt’2024” oraz „Zielona Pracownia’2024”.

W porównaniu do poprzednich cele działania się nie zmieniły. Chodzi o dofinansowanie projektu projektu szkolnej pracowni, dla uczniów od czwartej do ósmej klasy i szkół średnich, na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. W drugim przypadku dotacja przeznaczona może być już na same prace budowlane przestrzeni klasowych czy zakup niezbędnych materiałów i pomocy dydaktycznych.

Na prace koncepcyjne wnioski mogą składać same placówki oświatowe, natomiast w kolejnym już wyłącznie organy prowadzące szkoły.

– Ocenie podlegać będzie pomysł na zagospodarowanie pracowni – wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę, kreatywność, innowacyjność rozwiązań oraz różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu. Maksymalna wysokość nagrody nie może przekroczyć 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu i stanowić kwoty wyższej niż 12 tys. zł – precyzują pracownicy WFOŚiGW w Katowicach zasady oceny w konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2024”.

Zgłoszenia dokonywać można do 26 stycznia 2024 roku. Nieco później natomiast wystartuje nabór w „Zielona Pracownia’2024”. Wnioski składać będzie można w terminie od 1 marca do 5 kwietnia przyszłego roku.

– Celem konkursu „Zielona Pracownia’2024” jest dofinansowanie w formie dotacji wniosków dotyczących utworzenia pracowni. Dotacja będzie udzielana z uwzględnieniem efektów zadania i możliwości finansowych Funduszu do wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowanych z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 48 tys. zł – wyjaśniono.

Istotnym novum jest natomiast to, że dokumenty do Funduszu należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej. Powinny one trafić do instytucji w podanych wyżej terminach, w ostatnim dniu najpóźniej do godz. 15.30.

Przesłane muszą zostać za pośrednictwem Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP), na elektroniczną skrzynkę podawczą WFOŚiGW lub z wykorzystaniem usługi e-Doręczeń, zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie www.wfosigw.katowice.pl/epuap.html.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter