fbpx

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

fot. Pixabay

Pokazy żniwne, występy kół gospodyń wiejskich, konkurs akordeonowy i koncert na zakończenie wydarzenia. Tak w skrócie wygląda program Powiatowego Festiwalu Żniwnego. Organizowana przez częstochowskie starostwo impreza w Lubojnie-Gaj odbędzie się 27 lipca.

Całość rozpocznie się o godz. 15.30. Każdy kto chce dotrzeć na miejsce, jadąc od strony Częstochowy w kierunku Łasku, musi za cmentarzem w Lubojnie skręcić w prawo. Jak obiecują organizatorzy tego przedsięwzięcia, wjazd na teren imprezy będzie odpowiednio oznaczony.

W programie przewidziano szereg pokazów. Między innymi będzie można podpatrzeć jak wygląda koszenie kosami ręcznymi, kosiarką konną, tzw. „garściówką” czy snopowiązałką. Ale to oczywiście nie wszystko co może, zwłaszcza dla typowych mieszczuchów, stanowić niecodzienną atrakcję.

– Na uczestników czekać będzie także stawianie oraz zwózka snopków, młocka cepami, czyszczenie ziarna wialnią ręczną czy choćby prasowanie słomy. Chętni będą mogli przejechać się także wozem drabiniastym. W planach jest również konkurs akordeonowy, a na zakończenie festiwalu występ zespołu Ex-Ever – wymienia Patryk Jeziak, rzecznik prasowy starostwa powiatowego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Lokalnej żulerni zakazy niestraszne. Pomimo epidemii biesiadowali od rana

Rędziny

Newsletter