fbpx

Ekologia w powiecie

Inwestycja w ekologiczne ogrzewanie zakończona

2 lutego w Zespole Szkół w Krzepicach uroczyście otwarto zmodernizowaną kotłownię. Placówka, której organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Kłobucku, przeszła na ekologiczne ogrzewanie gazowe.

Wykonanie zadania stało się możliwe dzięki pozyskaniu na ten cel sporych środków unijnych, w ramach projektu ograniczania niskiej emisji na terenie powiatu kłobuckiego. Dofinansowanie stanowiło około 60 proc. ogólnych kosztów inwestycji. A te nie były małe. Wydano ponad 1 mln zł.

– W ramach zadania zlikwidowano nieefektywną kotłownię węglową i zaadaptowano pomieszczenie w budynku magazynowym szkoły na kotłownię gazową, w której źródło ciepła stanowią trzy kotły gazowo-kondensacyjne – informują urzędnicy ze starostwa.

Jak podkreślają, zrealizowany projekt ekologiczny nie jest jedynym, który wpływa bezpośrednio na poprawę jakości funkcjonowania szkoły oraz zapewnia komfort nauki i pracy.

Przed kilkoma laty ze wsparciem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zrealizowano bowiem zadania „Mini ogrody – Ptasi ogród w Krzepicach”, dzięki któremu dokonano nasadzeń ponad siedmiuset roślin, a powstałe instalacje wykorzystano do prowadzenia szeregu interdyscyplinarnych zajęć o tematyce ekologicznej, w tym metody pielęgnacji i kontroli kondycji roślin. Przyczyniło się to także do wzrostu bioróżnorodności za zagospodarowanym przyszkolnym terenie. W 2017 roku utworzono również Zieloną Pracownię.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter