fbpx

Ekologia w powiecie

Ponad trzy miliony na walkę z wirusem. Pieniądze pójdą na usuwanie odpadów medycznych

fot. Pixabay

Szesnaście Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z terenu całego kraju przekaże placówkom medycznym łącznie ponad 3,2 mln zł. Milion z tej kwoty pochodzić będzie z budżetu WFOŚiGW w Katowicach.

Środki posłużą sfinansowaniu zagospodarowania zużytych ubrań, które w swej pracy wykorzystują lekarze, ratownicy i personel medyczny podczas opieki nad chorymi zmagającymi się z COVID-19. Pieniądze pozwolą zorganizować zbiórkę, transport oraz unieszkodliwianie odpadów medycznych o właściwościach zakaźnych.

– Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni medykom, którzy codziennie wykonują ogromną pracę, opiekując się chorymi, niejednokrotnie narażając własne zdrowie i życie. Bezpieczne zagospodarowanie zużytych ubrań ochronnych i maseczek, wykorzystywanych przez personel medyczny, jest bardzo istotnym zadaniem, którego bieżąca realizacja wymaga wsparcia – informują urzędnicy.

Z całej puli, sięgającej ponad 3 mln zł, aż jedną trzecią przekaże na ten cel Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

– To trudny czas dla nas wszystkich. Służba zdrowia, która walczy z pandemią koronawirusa, sama musi być teraz szczególnie chroniona. Dlatego podjęliśmy decyzję o przekazaniu 1 mln zł na pomoc szpitalom w województwie śląskim, walczącym ze skutkami COVID-19 – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Pieniądze otrzymają placówki medyczne, w których zorganizowano oddziały zakaźne i obserwacyjno-zakaźne z terenu województwa śląskiego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter