fbpx

Ekologia w powiecie

Są pieniądze na wapnowanie gleb. Nabór potrwa do końca przyszłego roku

fot. WFOŚiGW w Katowicach

Rolnicy mogą otrzymać pieniądze do zakupu wapna nawozowego lub środka wapnującego. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu regeneracji gleb.

Zgodnie z unijnymi regulacjami dotyczącymi nawozów, o wsparcie finansowe mogą ubiegać się posiadacze użytków rolnych o pH gleby poniżej lub równej 5,5 i powierzchni areału nie przekraczającej łącznie 75 hektarów.

Przy składaniu aplikacji należy pamiętać, że kosztem, który zostanie uwzględniony, jest wyłącznie ten związany z nabyciem zasadotwórczego minerału. Bez transportu czy też samej usługi rozsiewania nawozu.

Do wniosku należy załączyć również kilka dokumentów. Chodzi o potwierdzoną za zgodność z oryginałem opinię Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej odnośnie zalecanej dawki wapna nawozowego lub środka wapnującego, oryginał faktury zakupu, a także formularze dotyczące pomocy de minimis w rolnictwie. Niezbędne jest również oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych przez OSChR.

Reklama

Całą powyższą dokumentację należy złożyć w gliwickim oddziale tej instytucji, a elektroniczną wersję przesłać również na adres mailowy: wapnowanie@wfosigw.katowice.pl.

Dofinansowaniem objęte będą wnioski przyjęte przez Okręgowe Stacje Chemiczno-Rolnicze do końca grudnia 2021 roku, chyba że wcześniej skończy się alokacja środków. W takim przypadku decydować ma data wpływu wniosku do OSChR.

Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc do OSChR pod numery telefonów: 32 231 74 19 wew. 22 lub 660 436 281, oraz do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pod numery: 32 60 32 341 i 32 60 32 386.

Niezbędne dokumenty można pobrać tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter