fbpx

Ekologia w powiecie

Szkoły z regionu nagrodzone za koncepcję zielonych pracowni

fot. Urząd Gminy Mstów

Pośród pięćdziesięciu pięciu laureatów konkursu „Zielona Pracownia_Projekt 2022” znalazło się pięć szkół z powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Placówki otrzymają po 10 tys. zł.

Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego, z zastrzeżeniem, że o dofinansowanie mogą ubiegać się placówki, które nie otrzymały dofinansowania w poprzednich edycjach. Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Maksymalna wysokość nagrody nie mogła przekroczyć 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu i stanowić więcej niż 10 tys. zł.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozdysponował łącznie niemal 550 tys. zł. O wsparcie koncepcji utworzenia ekologicznej klasy ubiegało się sto czterdzieści dziewięć podmiotów. Doceniono pięćdziesiąt pięć najlepszych, najbardziej ciekawych i najwartościowszych projektów.

Z obszaru powiatu częstochowskiego wyróżniono wnioski zgłoszone przez podstawówki w Witkowicach, Lubojnie oraz w Nieradzie. W Kłobuckim z kolei placówkę w Iwanowicach Dużych, Zwierzyńcu Pierwszym oraz tę we Wręczycy Wielkiej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter