fbpx

Ekologia w powiecie

W kwietniu ruszy nabór na przydomowe oczyszczalnie ścieków

2 kwietnia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wznowi program wsparcia zakupu i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków.

Program „Przydomowa oczyszczalnia” to kontynuacja ubiegłorocznego działania, które cieszyło się wielkim zainteresowaniem beneficjentów. Było ono tak duże, że już po nieco miesiącu wstrzymano uruchomiony w lutym nabór wniosków. Trzeba się więc mocno pospieszyć i odpowiednio wcześnie przygotować wszystkie niezbędne dokumenty.

Opracowane wtedy złożenia programu się nie zmieniły. Tegoroczny nabór skierowany jest także do właścicieli budynków mieszkalnych z terenu województwa śląskiego. O pieniądze mogą ubiegać się też posiadacze obiektów położonych na nieruchomościach oddanych w użytkowanie wieczyste, do których będą przyłączane przydomowe oczyszczalnie ścieków. Ważne jest to, że dotowane będą przedsięwzięcia przewidujące montaż instalacji o wydajności nie większej niż 7,5 m3 na dobę.

– Budżet programu wynosi 4 mln zł. Kwota niewykorzystana w danym roku przechodzi do wypłaty na rok następny. Formą dofinansowania jest dotacja w wysokości do 50 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 8 tys. zł – podkreślają przedstawiciele Funduszu.

Procedura naboru wniosków, jak również wszelkie niezbędne dokumenty dostępne są na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter