fbpx

Ekologia w powiecie

Gmina Popów czeka jeszcze na wnioski w gminnym programie wymiany kopciuchów

fot. Archiwum

Od 1 lutego mieszkańcy gminy Popów mogą złożyć wnioski na dofinansowanie wymiany kotłów centralnego ogrzewania na kotły ekologiczne.

Wysokość przewidzianego przez lokalne władze dofinansowania wynosi do 50 proc. wartości kosztów kwalifikowanych, przy czym nie więcej niż 4 tys. zł.

Mieszkańcy mogą się ubiegać o wsparcie wymiany kotłów na paliwa stałe lub biomasę, charakteryzujące się parametrami co najmniej jak dla kotłów piątej klasy, spełniających wymogi dotyczące ekoprojektu (ecodesign) określone wymogami Komisji Europejskiej. Dotowane będą również piece gazowe, kotły na lekki olej opałowy oraz te zasilane prądem elektrycznym.

– Dotacja udzielana jest w formie refundacji kosztów wymiany źródła ciepła. Wypłata środków może nastąpić dopiero po realizacji opisanej we wniosku zmiany systemu ogrzewania i po prawidłowym udokumentowaniu wykonanych prac i poniesionych kosztów – podkreślają popowscy urzędnicy.

Zastrzegają jednocześnie, że dotacja nie będzie udzielana na urządzenia i materiały zakupione przed datą zaakceptowania wniosku, tzn. przed podpisaniem umowy oraz na te zadania, które już uprzednio uzyskały wsparcie z innego źródła, jak na przykład z programu „Czyste Powietrze”.

Wnioski można składać do 29 lutego, osobiście, przesłać pocztą lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter