fbpx

Ekologia w powiecie

Jedenaście szkół z regionu z dotacjami na zielone pracownie

fot. Urząd Gminy Miedźno

Znane są wyniki tegorocznego naboru Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w konkursie na stworzenie zielonych pracowni. Wsparcie finansowe otrzyma setka placówek w województwie, w tym również te z regionu częstochowskiego.

W dziewiątej edycji konkursu „Zielona Pracownia’2023” w większości przypadków wsparcie wyniesie 48 tys. zł na jedną placówkę. Na stworzenie ekologicznych klas Fundusz przeznaczył w tym roku rekordowe środki, ponad 4 mln zł.

Wpłynęło sto pięćdziesiąt pięć zgłoszeń. To sporo więcej niż przed rokiem, co świadczy, że działanie cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Jego ideą jest bowiem wzrost świadomości ekologicznej poprzez edukację już od najmłodszych lat.

Dofinansowanie w formie dotacji organy prowadzące placówki oświatowe mogą przeznaczyć na utworzenie pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach od czwartej do ósmej szkół podstawowych oraz w szkołach średnich.

– Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w szkołach województwa śląskiego powstało pięćset trzydzieści dziewięć pracowni, których stworzenie pochłonęło ponad 22 mln zł – podkreślają pracownicy Funduszu.

Ostatnie rozdanie miało pozytywny finał również dla jedenastu szkół z powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Ekologiczne klasy powstaną między innymi w szkołach podstawowych w Ostrowach nad Okszą, Kłomnicach, Zawadzie, Widzowie, Piasku, Cykarzewie, Więckach, Truskolasach, Lipiu, Rędzinach oraz w Kłobucku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter